Boşanma Avukatı Ankara : En İyi Boşanma Avukatı Tavsiye 2020 | Ankara Boşanma Avukatı Ücretleri , Çekişmeli ve Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı

Boşanma Avukatı Ankara


Boşanma Avukatı Ankara. Aile Hukuku, Medeni hukuk alanında yer alan; aile ve aile bağları ile ilgilenen bir daldır. Aile hukukunun düzenlediği konuların başlıcaları evlilik, ayrılık, boşanma, nafaka, velayet ve mal paylaşımıdır. Boşanma davaları da aile hukuku alanında yer alır.

Boşanma Avukatı Ankara

Websitemiz Ankara boşanma avukatı arayışında olan ve boşanmak isteyen evli çiftler için bilgilendirici nitelikte içerikler paylaşan, ankara boşanma avukatı tavsiye arayışlarında olan kişilere yayın yapan bir websitesidir. Boşanma sürecinde olan kişiler elbette avukatsız boşanma davası açabilirler. Ancak boşanma davaları süreç olarak çok iyi takip edilmesi gereken, uzmanlık gerektiren davalar olduğundan bir boşanma avukatı ankara ile çalışılması her zaman tavsiye edilir.

Boşanma Davası Nedir?

Boşanma davası; eşlerden biri veya her ikisinin evlilik birliğinin sonlandırılması saikiyle açtığı davadır. Boşanma davası iki şekilde açılabilir. Bunlardan biri; İki tarafın boşanma ve/veya boşanmanın mali sonuçları hususunda anlaşamamaları sonucu taraflardan birinin açtığı dava, çekişmeli boşanma davasıdır. Diğeri ise; her iki tarafın bütün hususlarda anlaşıp boşanmak istemesi, anlaşmalı boşanmadır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davası eşlerin son 6 aydır oturdukları yer veya eşlerden birinin ikametgâh adresindeki Aile Mahkemesi’nde açılır. Boşanma davasını kendiniz açacaksanız yetkili ve görevli mahkemeyi doğru tayin etmeniz davanızın süreci bakımından önem arz edecektir.

Boşanma Davası Ne Kadar sürer?

Anlaşmalı boşanma söz konusu olduğunda, protokolü her iki tarafın imzalaması neticesinde mahkemenin vereceği güne göre tek celsede boşanma gerçekleşmiş olacaktır. Çekişmeli boşanma davasında; tarafların talep ve iddiaları ile mahkemenin iş yükü dava süresini doğrudan etkiyecektir.

Boşanma sürecinde olan çiftler elbette boşanma avukatı fiyat araştırması içerisine girmekte, boşanma avukatı fiyatları 2020 yılında ne oldu merak etmektedirler. Türkiyenin en iyi boşanma avukatı kim , Ankara’nın en iyi boşanma avukatı kimdir gibi birçok sorular çiftlerin aklına takılmakta ve bu sorulara yanıt aramaktadırlar. https://ankaraavukat.gen.tr olarak boşanma davalarının en çok merak edilen sorularına yanıt vermek adına kurulan websitemizde, ankaranın en iyi boşanma avukatı arayışında olan çiftler için bilgilendirme adına hukuki makaleler paylaşacağız.

Ankara boşanma avukatları listesinde yer alan boşanma avukatı bilgileri paylaşarak ankarada boşanma avukatı arayışında olan çiftleri bilgilendireceğiz.